top of page
cvfoto_edited.jpg

UZMAN PSİKOLOG YAĞMUR KOÇ

Psikoloji lisansını Işık Üniversitesinde tamamlamıştır. Yüksek lisansını aynı üniversitenin klinik psikoloji alt alanında “Cinsel Travmaların Yeme Bozuklukları Üzerindeki Etkisinin İncelenmesi” çalışmasıyla tamamlayarak onur derecesi ile mezun olmuştur. Yüksek lisansının son döneminde süpervizyon eşliğinde seans kabulüne başlamıştır.  Eğitimi süresince Amerikan Hastanesi, Fransız Lape Psikiyatri Hastanesi, Kadıköy Belediyesi ve İstanbul Psikoloji Enstitüsü ve Moodist Nöroloji ve Psikiyatri Hastanesi gibi birçok merkezde stajyer psikolog olarak görev almıştır. Çocuk ve yetişkinlere yönelik çok sayıda objektif test ve değerlendirme uygulayıcı sertifikalarını tamamlamıştır.  Aynı zamanda Senfoni Psikolojik Danışmanlık Merkezinde asistan psikolog olarak çalışmıştır.

Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi ve Şema Terapi eğitimlerini başarıyla tamamlamıştır.


Şu an uzmanlık alanı olan yetişkin bireysel psikoterapi seanslarını yüz yüze ve online olarak kurucusu olduğu San Psikoloji'de kabul etmektedir.


EĞİTİMLER

  • Alp Karaosmanoğlu'ndan Şema Terapi​

  • Bilişsel Davranışçı Psikoterapi ile Zayıflama Teknikleri

  • Yeme Bozukluklarında Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

  • Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu'ndan Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi

  • Dr. Nevin Dölek'ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi

  • MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri)

  • Çocuk-Ergen Test Eğitimleri (Beier Cümle Tamamlama Testi, AGTE, Porteus Labirent Test, Benton Görsel Bellek Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Goodenough Bir İnsan Çiz Testi, Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Gesell Gelişim Testi, CAT, Metropolitan Okul Olgunluk Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Louissa Duss Psikanalitik Hikayeler Testi)

  • Yetişkin Test Eğitimleri (TAT, Mini Mental Durum Testi, SCL 90 Psikolojik Belirti Tarama Ölçeği, Ebeveyn Tutum Ölçeği, Beier Cümle Tamamlama Testi, Beck Anksiyete Ölçeği, Çift Uyum Ölçeği, Liebowitz Sosyal Fobi Testi)

  • Daha detaylı bilgilendirme için iletişime geçiniz.

Uzmanlarımız: Hakkımda
ELİFAYŞENURTAŞOĞAN.jpeg

PSİKOLOG ELİF AYŞENUR TAŞOĞAN

Lisansı Hacettepe Üniversitesinin Psikoloji Bölümü'nden 3.03/4 akademik ortalama ile mezun olarak tamamlamıştır. Ardından Hacettepe Üniversitesi'nde Örgütsel Davranış Bilim Dalı'nda Örgütsel Davranış tezli yüksek lisansını tamamlamış ve uzmanlığımı almıştır. Ardından Ankara Büyükşehir Belediyesi Psikolojik Danışmanlık merkezinde uzun süre danışan takibi yapmıştır. Ayrıca İstanbul Rumeli Üniversitesi'nde %100 başarı bursu ile Klinik Psikoloji Tezli Yüksek Lisansına başlamış, ders dönemini 3.67/4.00 ortalama bitirerek tez sürecine başlamıştır.


EĞİTİMLER

Hakan Kızıltan'dan Dinamik Psikoterapide Kuram, Klinik ve Teknik,

Dr. İbrahim Bilgen'den Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT),

Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapiler Temel Eğitimi,

Dr.Nevin Dölek'ten Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi

 EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme) eğitimimi Davranış Bilimleri Enstitüsü'nden almıştır.

Son olarak, Temel Varoluşçu Analiz Eğitimine Dr. Ferhat Jak İçöz yönetimindeki Varoluşçu Akademi'de devam etmektedir.

Uzmanlarımız: Hakkımda
bottom of page
UA-217515126